“SSL Bağlantısı Hatası” nedir,nasıl çözülür?

“SSL Bağlantısı Hatası” nedir,nasıl çözülür?

2394
0
PAYLAŞ

Geçtiğimiz haftalarda yeni internet yasasının yürürlüğe girmesiyle beraber internette bazı sıkıntılar baş göstermeye başladı. Bu süreçte sıklıkla Google,Facebook ve Youtube gibi yurtdışı lokasyonlu bazı büyük sitelere girerken SSL bağlantı hatası alınabiliyor. Yeni internet yasasıyla birlikte hayatımıza giren yeni yasaklarla artık sitenin komple engellenmesi yerine sakıncalı görülen alt sayfaları tek tek kapatılacak. Bu durumla ilgili teknik bazı çalışmalardan ötürü olsa gerek son günlerde birçok sitede SSL bağlantısı hatası ile karşılaşabilirsiniz.İnternet servis sağlayıcılarınızla ya da sisteminizdeki çerezlerle ilgili olan bu sorunu aşağıda anlatıldığı gibi çözebilirsiniz.

SSL Bağlantısı Hatası Nedir,Neden Çıkar,Nasıl Çözülür?

SSL bağlantı hatalarını çözmek için yapmanız gereken ilk işlem CCleaner ya da benzeri bir programla sisteminizdeki çerezleri silmek olacak. Bu işlemden sonra da SSL bağlantı hatasıyla karşılaşıyorsanız herhangi bir sitede modeminizi kapatıp tekrar açabilirsiniz. Bu sayede IP’nizi yenilemiş olacaksınız.  Sorun hala devam ediyorsa internet servis sağlayıcınızın (TTnet,Smile Adsl,SuperOnline,TurkNet vs.) müşteri hizmetlerini arayarak sorunun çözümü için çağrıda bulunabilirsiniz.

Google Chrome,Internet Explorer,Mozilla Firefox,Opera gibi web tarayıcılarında alınan bu SSL bağlantı hatasını ana nedeni servis sağlayıcınızdır. Sizin yukarıda belirtilen işlemler dışında birşey yapmanıza gerek yoktur.

The idea that israelites came substantially from canaanites is backed my essays up by the fact that hebrew

BİR CEVAP BIRAK