Tumblr’a Nasıl Müzik/MP3 Eklenir?

Tumblr’a Nasıl Müzik/MP3 Eklenir?

2141
5
PAYLAŞ

En çok kullanılan mikro blog servisi olan Tumblr,kullanıcılarına çeşitli içerikler ekleme imkanı sunuyor. Resim,müzik ve video gibi içerik paylaşımlara izin veren Tumblr bunları basit bir arayüz ile kullanıcılarına sunuyor.

Gelen birçok soruya cevaben bu yazıda Tumblr hesabında müzik paylaşımı yapmak isteyen kullanıcılar için bir anlatım yapacağız.

Tumblr.com hesabınızda takipçilerinize müzik keyfi yaşatmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek bunu yapabilirsiniz.

Tumblr’a Nasıl Müzik/Şarkı Eklenir?

  • Öncelikle Tumblr’a giriş yapın ve ana ekranı açın. Bunun için  adresini kullanabilirsiniz.
  • Bu sayfa paylaşımları görebileceğiniz ve sizin de paylaşım yapabileceğiniz yer. Bu sayfanın üst kısmında paylaşım çeşitleri görüntülenmektedir. Siz bunlardan Audio seçeneğine tıklayarak müzik paylaşımını yapabileceğiniz işlevsel kısma ulaşabilirsiniz.
  • Yeni açılan bu sayfada müzik paylaşımı için birkaç seçenek bulunmaktadır. Bunlardan ilki ana gövdenin en üstünde yer alan Search for a track kısmını kullanarak arama yapmak. Paylaşmak istediğiniz şarkıyı bu kısımdan aratarak bulabilir ve üzerine tıklayarak iletinize eklemiş olursunuz.
  • Diğer bir alternatif ise istediğiniz şarkının linki ile paylaşım yapmak. Bu özelliği kullanabilmek içinse yine arama kutusunun sol alt kısmında yer alan Use a URL linkine tıklayabilirsiniz. Bu linke tıkladığınızda arama kutusu yerine adres girebileceğiniz yeni bir kutu gelmektedir. Buraya Spotify veya Soundcloud müzik paylaşım servislerindeki şarkıların adreslerini yazarak paylaşım yapabilirsiniz. Ya da direk .mp3 uzantılı bir şarkı adresi yazarak içeriği ekleyebilirsiniz.
  • Bu iki alternatif yöntemle istediğiniz şarkıya ulaşamadıysanız. Son yöntemi deneyebilirsiniz. Son yöntem ise bilgisayarınızda bulunan yine .mp3 uzantılı bir dosyayı Tumblr’a upload etmek. Bunun içinse yine arama ya da adres kutusunun hemen sol alt tarafında Upload a file linki bulunmaktadır. Bu linke tıkladığınızda arama kutusu yerine dosya upload kısmı gelir. Bu kısımda dosya seç diyerek en fazla 10 megabyte olan mp3 dosyanızı upload edebilirsiniz.
  • Bu yöntemlerden herhangi biri ile istediğiniz şarkıyı iletinize ekledikten sonra başlık ve açıklama gibi kısımları da doldurarak iletinizi paylaşabilirsiniz.

Their www.writemypaper4me.org interests are not always synonymous

5 YORUMLAR

  1. tumblr profilim açıldıgında seçmiş oldugum şarkılar çalsın ıstıyorum ancak bir türlü becemeredim

BİR CEVAP BIRAK