Bakan Karaismailoğlu’ndan metrobüs kazası açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, “Avcılar’da 4 metrobüsün karıştığı bir kaza oldu. İnşallah bu türlü bir kaza tekerrür etmez lakin maalesef bu kaza daha evvel, günlerdir izlediğimiz kimi şeylerin İstanbul’da olduğunun habercisiydi bu kazalar. Liyakatsız takımlar iş başına geldikten sonra bu cins kazalar yaşamaya başladık” diye konuştu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Sancaktepe’de sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile buluştu. Bakan Karaismailoğlu programda konuşma yaptı.

“TRAFİK KAZALARINI YÜZDE 80 ORANINDA AZALTTIK”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Trafik kazalarını yüzde 80 oranında azalttık. Bu yapılmış olan bölünmüş yollar sayesinde her yıl tam 9 bin 500 vatandaşımızın canını kurtarıyoruz. Son 20 yıl içerisinde bakanlık olarak 183 milyar dolarlık yatırım yaptık. Türk Lirası olarak da söylersek 1 trilyon 600 milyar liralık yatırım yaptık. İstanbul-İzmir otoyolu, 8 saat 30 dakika süren seyahat bugün 3 saat 30 dakikaya düştü. Kısalan yollar sayesinde 1 milyar litre tasarruf sağlıyoruz her yıl” dedi.

“LİYAKATSİZ TAKIMLAR İŞ BAŞINA GELDİKTEN SONRA BU CİNS KAZALAR YAŞAMAYA BAŞLADIK”

Bakan Karaismailoğlu,  sözlerine şöyle devam etti:

* “Yerel idarelerin en değerli misyonu, kaliteli,güvenli, ekonomik toplu taşıma sistemi kurmaktır. İstanbul’un değerli akslarından, ana damarlarından biri de metrobüs çizgisi. Biraz evvel Avcılar’da 4 metrobüsün karıştığı bir kaza oldu.

* Yaralananlara acil şifalar diliyorum inşallah bu türlü bir kaza tekerrür etmez fakat maalasef bu kaza daha evvel, günlerdir izlediğimiz kimi şeylerin İstanbul’da olduğunun habercisiydi bu kazalar.

* İdaredekiler akıllarını başlarına alırlar, eksikler muhakkak yapılmayanlar da aşikâr. Liyakatsız takımlar iş başına geldikten sonra bu çeşit kazalar yaşamaya başladık.” DHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*