Çaykur Rizespor Teknik Yöneticisi Bülent Korkmaz: ’23 Haziran’daki takımla olmayacağını biliyordum’

Gelecek dönem TFF 1. Lig’de çaba edecek olan Çaykur Rizespor, yeni dönem hazırlıklarını Erzurum Yüksek İrtifa kamp Merkezi’nde teknik yönetici Bülent Korkmaz idaresinde sürdürüyor.

Antrenman sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bülent Korkmaz, “9 günlük süreçte hem fizikî olarak hem taktik idmanı olarak âlâ çalıştılar. Hazırlık maçları da uygun gidiyor. Alışılmış ki hazırlık maçlarında ve taktik idmanlarında yanlışlar oluyor. Biz de yanlışlar olmasını istiyoruz. O kusurları resmi maça yansıtmamak için daha çok çalışıyoruz. Oyuncular ellerinden gelenin en uygununu yapıyorlar. Yeni gelen transferlerin ekibe ahengi bu süreçte daha düzgün. Hem grupla bütünleşiyorlar hem adapte oluyorlar hem de idmanda adaptasyon düzgüne gerçek gidiyor. Başka transferler de gelecek. Anlaşıldı, onlarla imza evresine gelindi. İnşallah onlar da gelir. 2 mevkide transfer yapacağız. Onlara çok titiz davranıyoruz. Bilhassa yönetici arkadaşlarımız şu ana kadarki süreçte yeterli çalıştılar. Bu iki mevkideki transferi yaptıktan sonra da bekleyeceğiz” tabirlerini kullandı.

“BİR AİLE ORTAMI KURMAK İÇİN UĞRAŞIYORUZ”

Geçen dönem yaşanılan olayları, bu dönem yaşamamak için ders çıkarttıklarını kelamlarına ekleyen Korkmaz, “Ben ve grubum her vakit doğruları söyleyeceğiz. Kendimize nazaran yanlışsız olan, diğerine yanlışsız olmayabilir. O fikre de hürmet duyuyorum. Tabii ki 23 Haziran’daki mevcut takımla olmayacağını biliyordum. O anki takım yapısıyla şu anki ortasında fark var. Bilhassa yaptığımız transferler bana nazaran hakikat ataklardı. Zira yöneticilerimizle hem fikir alışverişinde bulunuyoruz. O fikir alışverişlerinden sonra kulübün mevcut takımını ve gelecek oyuncuyu bu gruba hem maddi manada hem de manevi manada katkı vermesi gerektiğini düşündük. Bir aile ortamı kurmak için uğraşıyoruz” dedi.

“MENAJER YAHUT KULÜP ZORLUK ÇIKARTIYOR”

Korkmaz, “Geçen dönem yaşanan olaylardan ders alarak, bu sene yaşamamak için hakikat transfer atakları yapıyoruz. Birinci etabı Rize’de yaptık. İstediğimiz o transferler gerçekleşmedi. Mayıs ayının ortasında o tabloyu önlerine vermiştik lakin idare değişince ister istemez onlar da bu durumdan en uygun formda nasıl çıkabiliriz diye düşündüler. Yaptığımız transferle sahiden de düşündüğümüz mevkilerdeki oyunculardı. Şu an 2 tane mevkiye transfer yapmak istiyoruz. Onun için de çok çalışıyoruz. Yöneticilerimiz de çok çalışıyor. Maalesef bazen oyuncudan bazen menajerinden bazen de kulübünden meşakkat çıkıyor. Nihayetinde bir bütçe belirliyorsunuz, onun üzerine çıkamazsınız. Görüşüyorlar, o görüşmelerin sonunu göreceğiz. İnşallah o 2 mevkiyi de halledersek istediğimiz transferleri yapmış olacağız” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*