Cinayet sonrası kan izlerini yok edemeyince arabası yakmış

Aksaray’da, kendisine 40 bin lira borcu olan Sebrail Atmaca tarafından tabancayla öldürülüp, foseptiğe gömülen Murathan Bilgiç, toprağa verildi. Bilgiç’i arabasında tabancayla öldüren Atmaca’nın kan izlerini yok edemeyince aracı yakmaya karar verdiği öğrenildi. 

Ortaköy ilçesi Bozkır köyünde oturan çiftçi Murathan Bilgiç, pazar günü öğlen saatlerinde yakınlarına arkadaşı Sebrail Atmaca’nın kendisine olan 40 bin liralık borcunu ödemek için çağırdığını söyleyerek meskenden ayrıldı. Geç saatlere kadar Bilgiçten haber alamayan yakınları, durumu jandarmaya bildirdi. Kayıp ihbarı üzerine jandarma, AFAD ve UMKE grupları kırsalda arama çalışması başlattı.

Çalışmalara köylüler de takviye verdi. Jandarma, çalışmalar sırasında Sebrail Atmaca daima ağlayınca kuşku üzerine gözaltına aldı. Gruplar, Atmacanın traktöründe yaptığı incelemede kan lekelerine rastladı.

Gözaltına alınan Atmaca, Bilgiç’i tabancayla 3 el ateş ederek öldürüp, traktörünün ardına bağlı kepçeyle kazdığı çukura gömdüğünü itiraf etti. Atmacanın gösterdiği yerde hafriyat yapan gruplar, Murathan Bilgiç’in cesedine ulaştı.

“OLAYDAN SONRA PİŞMAN OLDUM”

Ortaköy İlçe jandarma Komutanlığında sorguya alınan Sebrail Atmaca, sözünde “Murathan Bilgiç ile ortamızda satın aldığım arabanın kalan 40 bin liralık borcu nedeniyle hasımlık vardı. Olay günü ortamızda tartışma çıktı, bana küfretmeye başladı. Tabancamla Bilgiç’in göğsüne 2, başına 1 el ateş ettim. Öldüğünden emin olduktan sonra cesedini taşımak istedim fakat cesedin yükünü taşıyamadım. Traktörümün ardına bağlı kepçeye cesedi yükledim. Açık toprakta bulunan bir mandıranın foseptiğine cesedi atıp, üzerine toprak boşalttım. Arabadaki kan lekeleri çıkmıyordu, arabasını de ateşe vererek yaktım. Olaydan sonra pişman oldum” dedi.

Sebrail Atmaca, jandarmadaki sözünün akabinde sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

“HAK ETTİĞİ CEZAYI ALMASINI İSTİYORUZ”

Otopsi süreçlerinin akabinde yakınları tarafından Aksaray Eğitim Araştırma Hastanesi morgundan alınan Murathan Bilgiç’in cenazesi, Ortaköy ilçesi Bozkır köyünde toprağa verildi. Bilgiç’in kuzeni Duran Deniz, “Arama çalışmalarında durduk yere ağlayınca herkes ondan şüphelendi. Çok şükür olay ortaya çıktı. Hak ettiği cezayı almasını istiyoruz. Herkes şaşırıp kalıyor. Bu olaydan ötürü çok üzgünüz” dedi. (DHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*