Cudi Cup Milletlerarası Tenis Turnuvası tamamlandı

Gençlik ve Spor Bakanlığının himayelerinde, Türkiye Tenis Federasyonu’nun (TTF) takviye ve uyumu, valilik, belediye ve Şırnak Üniversitesi’nin (ŞÜ) katkılarıyla üniversite yerleşkesinde 16-22 Mayıs tarihleri ortasında devam eden çabalar bugün tamamlandı. Turnuvada, Türkiye, Rusya, Litvanya, Kazakistan, Tunus, Polonya, İran, Gürcistan ve İngiltere’den 14 yaş ve altı 37’si kız 81 atletten erkek ve kızlarda şampiyonlar belirli oldu.

Kupa ve madalya merasimine, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Lideri Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt, Şırnak Valisi Osman Alım, Türkiye Tenis Federasyonu Lideri Cengiz Durmuş, Şırnak Belediye Lideri Mehmet Yarka, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Abdullah Ayar katıldı. Kupa ve madalya merasiminde konuşan Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Lideri Büyükelçi Faruk Kaymakcı, “Avrupa’nın NATO’nun yeni sonları Şırnak ve Hakkari’den başlar. Şırnak, Ankara Avrupa’dır. Şırnak’ta da yıllar içerisinde, bin yıllar içinde tenis oynayan geçlerimizi göreceğimize inanıyorum. Tenis A sporudur. Bu manada Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Tenis Federasyonumuza bu tertipleri için teşekkür ediyorum. Şayet Cudi’de Memleketler arası bir turnuva düzenlenebiliyorsa, bu bizim için bir gurur kaynağıdır. Emeği geçen her kese teşekkür ediyoruz. Fırsat buldukça da tenis oynama Cudi Dağı eteklerine geleceğiz. Burada tenis oynama mutluluğuna kavuşacağız” dedi.

Şırnak Valisi Osman Alım ise başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’na bu hoş tesisleri kente kazandırdıkları için şükranlarını sunduklarını söyledi. Vali Alım, “Şırnak her şeyin en hoşunu hak ediyor. Artık Şırnak’ta tenisle birlikte sesler değişiyor, Şırnak’a huzur ve hoşluklar geliyor. Daima birlikte sporun, kültürün, sanatın, turizm ve iktisadın keti Şırnak olarak ülkemizde Şırnak’ımızın başka bir formda tanıtımı ve anlaşılması manasında bu üzere tertiplerin çok büyük katkısı var. Şırnak dışarıda göründüğü üzere değil. Şırnak’ın her istikametiyle çok büyük potansiyeli var. Bu potansiyeli daima birlikte el ele verip değerlendirip bu hoşlukları burada yaşatacağız. Herkes buna katkı verecektir. Daha hoş, daha âlâ ve hoş bir Şırnak ve hoş bir Türkiye daima birlikte ele ele verip hoşlukları yaşayacağız” diye konuştu.
Kızlar ve erkeklerde dereceye girenlere mükafatların verilmesiyle program son buldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*