Delist de Var: Binance Bu 9 Altcoin İçin Duyuru Yaptı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, yeni işlem çiftlerinin eklendiğini duyurdu. Ayrıca birkaç kaldıraçlı tokenin delist edildiğini açıkladı. Açıklamalara göre bu hamle ile borsa, sunduklarını genişletmeyi planlıyor. Ayrıca kullanıcıların mevcut en iyi alım satım seçeneklerine erişimini sağlamayı amaçlıyor.

Binance, yeni işlem çiftleri ekliyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere işlem hacmi ile en büyük borsalardan olan Binance, duyuru yaptı. Borsa 28 Nisan 2023 TSİ 11:00’den itibaren DOGE/TUSD ve WBTC/USDT çiftleri için işlemleri başlatacak. Bu, kullanıcılara alım satım konusunda daha fazla esneklik sağlayacak ve piyasa fırsatlarından yararlanmalarına olanak tanıyacak. Ayrıca, USDT/ARS işlem çifti de aynı gün saat 15:00’te borsada açılacak. Bu yeni işlem çiftlerinin eklenmesi, kullanıcıların Dogecoin ve WrappedBitcoin gibi kriptolarla işlem yapmasına olanak tanıyacak. USDT/ARS çifti, kullanıcıların fiat para birimi olan Arjantin pesosuna karşı USDT ile işlem yapmalarını sağlayacak.

Binance ayrıca, DOGE/TUSD ve WBTC/USDT alım satım çiftleri için alım satım başlangıç saatinden sonraki 48 saat içinde Grid Trading’i etkinleştireceğini duyurdu. Grid trading, piyasa dalgalanmalarından yararlanılan bir ticaret hamlesidir. Önceden belirli aralıklarla alım ve satım yapmayı içeren bir alım satım stratejisidir. Kullanıcılar artık bir hesaba kaydolarak ve para yatırarak Binance Spot’ta alım satım yapmaya başlayabiliyor. Borsa, gelişmiş grafik araçları ve kullanıcı dostu arayüz dahil bir dizi ticaret özelliği sunmakta.

Delist haberi de var

Bununla birlikte Binance, birkaç kaldıraçlı tokenın listeden çıkarıldığını da duyurdu. TRXUP, TRXDOWN, DOTUP, DOTDOWN, LINKUP ve LINKDOWN kaldıraçlı tokenları Mayıs 2023’te farklı zamanlarda listeden çıkarılıyor. TRXUP ve TRXDOWN 9 Mayıs’ta, DOTUP ve DOTDOWN 10 Mayıs’ta listeden çıkacak. LINKUP ve LINKDOWN ise 11 Mayıs’ta delist olacak.

Kullanıcıların kaldıraçlı tokenlarını listeden çıkarmadan önce cüzdan işlevi ya da kaldıraç tokenları sayfası aracılığıyla kullanmaları önerilmekte. Binance, kullanıcıların bu kaldıraçlı tokenları listeden çıkarma zamanından sonra da ellerinde tutmaya devam etmesi halinde, bu tokenları listeden çıkarma sırasındaki net varlık değerine (NAV) göre USDT’ye dönüşecek. USDT tokenları daha sonra 24 saat içinde kullanıcıların hesaplarına dağıtılacaktır.

Dağıtım tamamlandıktan sonra kaldıraçlı token varlıkları cüzdandan kaldırılacaktır. Binance’in bu kaldıraçlı tokenları listeden çıkarma kararı, kullanıcılar için riski azaltmayı ve borsanın yalnızca yüksek kaliteli ve güvenilir varlıkları listelemesini sağlamayı amaçlamaktadır. Genel olarak, Binance’in yeni alım satım çiftleri ekleme ve belirli tokenları listeden çıkarma kararı, kullanıcıların piyasadaki en iyi alım satım seçeneklerine erişmesini sağlamaya yönelik bir adım olarak görülmekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir