‘Detone’likten gözaltına alınan fenomen: Özgür kaldı, görüntü paylaştı

Bangladeş’te toplumsal medyada paylaştığı görüntülerde sesinin detone olmasıyla tanınan Hero Alom isimli fenomen, gözaltına alındı. Fenomen, detone sesiyle değerli isimlerin yapıtlarına saygısızlık ettiğini söylediklerini, bu nedenle müzik söylemeyi bırakmasının istendiğini tez etti.

The Indian Express’in aktardığı habere nazaran, çarşamba günü AFP’ye konuşan Alom, polis tarafından “zihinsel işkence”ye maruz kaldığını ve Bangladeş’in ulusal şairi Rabindranath Tagore ve Hafriyat Nazrul Islam’ın klasik müziklerini seslendirdiği için “özür” evrakı imzalamaya zorlandığını söyledi. Polisin kendisinden, ‘Kahraman’ lakabını bırakmasını istediğini belirten Alom, “Polis beni sabah 6’da aldı ve sekiz saat orada tuttu. Bana neden Rabindra ve Nazrul müziklerini söylediğimi sordular” dedi.

İddialara karşılık veren Dakka baş dedektifi Harun ur Rashid, Alom’un görüntülerinde uygun müsaade olmadan polis üniforması giydiği için gözaltına alındığını söyledi. Baş dedektif, Alom hakkında eski klasik müziklere yaptığı yorum nedeniyle birtakım şikayetler aldıklarını da kelamlarına ekleyerek, “Onun hakkında çok şikayet aldık. Klâsik müzik söyleme usulünü büsbütün değiştirdi… Bunu tekrar etmeyeceğine dair bize garanti verdi” sözlerini kullandı.

Hero Alom, özgür bırakılmasının akabinde parmaklıkların gerisinde olduğu bir görüntü yayınladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*