DEVA Partisi Vilayet Başkanı’ndan sırtında miting duyuru panosuyla protesto

DEVA Partisi’nin 21 Mayıs’ta Gaziantep’te yapacağı açık hava mitinginin duyurulması için asılacak afişlere verdikleri müsaade dilekçesine cevap alamadıklarını ileri süren DEVA Partisi Gaziantep Vilayet Lideri Ertuğrul Kaya, sırtında pano ile kent tipi atarak protesto aksiyonunda bulundu.

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında Gaziantep Valiliği tarafından Demokrasi Meydanı’nda miting yapılmasına evvel müsaade verildiği, daha sonra da müsaadenin iptal edildiği açıklamasıyla başlayan müsaade tartışması, yeni bir boyut kazandı.

Kentin çeşitli semtlerindeki bilboardlara Kalealtı 14 Şehit Anıtı Ardı’nda saat 17:00’de düzenlenecek mitingle ilgili duyuru astıran vilayet başkanlığı, bu kere de çeşitli kavşaklara bez afiş asılması için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne müracaatta bulundu. Fakat, argümana nazaran ortadan dört gün geçmesine rağmen müsaade konusunda dönüş olmadı.

“O MİTİNGİ EN GÖRKEMLİ FORMDA YAPACAĞIZ”

Bunun üzerine DEVA Partisi Gaziantep Vilayet Lideri avukat Ertuğrul Kaya, sırtına miting alanıyla ilgili panoyu bağlayarak kentin çeşitli yerlerinde protesto yürüyüşü yaptı. Kaya, toplumsal medya hesabından ise “21 Mayıs Cumartesi günü yapacağımız mitingimizle ilgili engellemeler maalesef devam ediyor. Kentimizin değerli noktalarına asmak için hazırladığımız bez afişler için verdiğimiz dilekçeye Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yanıt vermiyor. DEVA Partisi her engelinizi tek tek aşarak 21 Mayıs’ta Gaziantep’te o mitingi Allah’ın müsaadesiyle en görkemli formda yapacaktır. Size bu mitingden geriye kalacak olan ise, iktidar gücünün size verdiği hırsla dişlerinizi sıkmak olacaktır” dedi.

MÜSAADE YETKİSİ VALİLİKTE

Tezlerle ilgili olarak görüşlerini bildiren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, afiş asma yetkisi konusunda karar makamının valilik olduğunu belirterek, “Valilikten bu hususta bize bir müsaade bildirimi gelmedi. Geldiği takdirde, belediyemizin yetki ve sorumluluğu olan yerlerde afişlerin asılması konusunda gerekli kolaylık gösterilecektir. Argüman edildiği üzere belediyemizin bir engelleme durumu kelam konusu değildir” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*