Dikkat: DOGE Satan Yatırımcılar Bu Altcoin’e Geçiyor!

Başta Dogecoin (DOGE) olmak üzere meme coin piyasası hafta boyunca önemli kayıplar verdi. Bu piyasasının toplam değeri yarı yarıya eridi. Veriler, bu esnada trend bir coin’in büyük yatırımcıların ilgisini çektiğini gösteriyor.

Dogecoin (DOGE), PEPE’nin piyasaya sürülmesinden sonra en kötü darbeyi aldı

Meme coin lideri Dogecoin, son zamanlarda günlük işlem hacminde büyük bir düşüş yaşadı. Kaiko’nun paylaştığı bir grafik, meme coin piyasasının Mart sonundan Nisan başına kadar neredeyse 1,5 milyar dolara ulaşan günlük işlem hacminin, bu ayın başlarında 0,5 milyar doların altına düştüğünü ortaya koyuyor.

Ayrıca Pepe Coin, Dogecoin’in dominansını büyük ölçüde küçültüyor. Öte yandan, Shiba Inu ise Şubat ayından bu yana nispeten istikrarlı bir günlük işlem hacmi sürdürdü. Fakat, son on haftada günlük işlem hacmi 0,5 milyar doları aşamadı.

Meme coin piyasası Nisan ayından bu yana Pepe Coin’in kontrolünde. PEPE, henüz yeni bir proje olmasına rağmen kısa sürede %4,200’ün üzerinde getiri sağladı. Böylece küresel yatırımcıların ilgi odağı haline geldi. Yine de, Kriptokoin.com analizlerinde yer verdiğimiz üzere, bazı uzmanlar ciddi bir düşüş bekliyor.

Balinalar fiyat düşerken bile Pepe Coin satın alıyor

Meme coin piyasasındaki keskin düşüş balinaları PEPE satın almaktan caydırmadı. Lookonchain’in bildirdiğine göre balinalar, fiyatlardaki düşüşe rağmen büyük miktarlarda PEPE biriktiriyor.

Lookonchain’in raporuna göre, “Fiyat düştükten sonra 3 balina PEPE almaya başladı. İlk balina, fiyat 0,000002054 dolar iken Binance’ten 1,4 trilyon PEPE (2,76 milyon dolar) çekti. İkinci balina, 223 ETH (412k) ile 0,000001942 dolardan 212 milyon PEPE (429.000) satın aldı. Üçüncü balina, 450 ETH (831.000 dolar) ile 0,000001957 dolardan 424 milyar PEPE (864.000) satın aldı.”

Binance, 6 Mayıs’ta Pepe’yi listelediğinden beri, platformunda token işlem hacminde büyük artış gördü. CoinGecko’dan alınan veriler, PEPE’nin işlem hacimlerinin çoğunun Binance’ten geldiğini gösteriyor. Hafta içinde PEPE Binance’de 430 milyon doların üzerinde hacme ulaştı. Fiyat düşüşüne rağmen, DexTools’a göre PEPE sahiplerinin sayısı 100.000’i aştı.

PEPE düzeltme sinyali veriyor

CoinMarketCap verilerine göre PEPE, 5 Mayıs’ta ATH fiyatı olan 0,000004354 doları belirledi. Günlük hacmi bu noktada 1,61 milyar dolara ulaştı. Ancak, şu anda bu noktada %50 düşüşle işlem görüyor.

Düşüşün, yatırımcılar ve gelişmiş ticaret stratejileri kullananlar tarafından kar elde edilmesiyle daha da şiddetlendiği bildirildi. On-chain analitik firması Santiment’e göre, ETH mevduatlarındaki artış, yatırımcıların muhtemelen Pepe pozisyonlarından kar elde ettiğini gösterdi.

Bununla birlikte, piyasa uzmanları PEPE’nin gelecekte ne kadar sürdürülebilir olacağını sorguluyorlar. Ethereum ağında yatırıldığı için az sayıda yatırımcının tokenin büyük miktarlarını elinde tutması ve kontrolün çok az sahibine sahip olması Pepe’ye yönelik endişeleri büyütüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir