Emre Belözoğlu: İnşallah bir gün Fenerbahçe’nin başında sizleri keyifli edeceğiz

Başakşehir Teknik Yöneticisi Emre Belözoğlu, katıldığı bir söyleşide, “Teknik adamlığım geliştikten sonra Allah nasip ederse Fenerbahçe’nin başında sizleri keyifli edeceğiz. Bunu yapabilecek gücümüz, kuvvetimiz var” dedi.

Başakşehir Teknik Yöneticisi Emre Belözoğlu bir tertipte gençlerle bir ortaya geldi. Söyleşide ağır sevgi ve sloganlarla gelen genç teknik adam birinci olarak başarılı olan genç teknik yöneticiler ile ilgili konuştu.

‘Futbolun içinden gelenlerle birlikte ülkemizde çok bedelli genç teknik adamlar yetişiyor, ben de bunlardan biri olmak için uğraş sarf ediyorum’ diyen Emre Belözoğlu, kadrosu Başakşehir ile ilgili olarak, “İyi ve hazır bir gruba geldim. Genlerinde Avrupa kupaları bulunmuş, şampiyonluk yaşamış bir kulüp. Benim de 5 yılımı geçirdiğim değerli bir yer. Birbirimizi tanıyoruz ve birbirimize yeterli geliyoruz. Oyuncu arkadaşlarım da âlâ bir tepki gösterdiler. Kendi potansiyelimizin 10 puan gerisinde kalsak da, başarısız bir dönem diyemeyiz. Aldığımız 65 puanla grubumuz Avrupa kupalarına götürdük, emeği geçenlerden Allah razı olsun. Her şeyin mukadderat kısmet olduğunu düşünüyorum. Benden evvel de kıymetli bir teknik adam vardı; Aykut hoca. Çalıştık, Allah çalışanın her vakit yanında olduğunu düşündüğümüzden işimize sıkı sıkıya sarıldık. Bildiğimiz tek şey de zati futbol” tabirlerini kullandı.

“HEDEFİMİZ LİGDE BAŞA OYNAMAK”

Gelecek dönemle ilgili Başakşehir’in gayesini açıklayan Belözoğlu, “Bizim maksadımız bu ligde, Fenerbahçe üzere, Galatasaray üzere, Trabzonspor üzere başa oynamak. Onlarla baş etmek kolay değil. Hem oyuncu yapısı olarak, hem de topluluk olarak, yeniden de onlarla çaba etmek için çalışacağız” dedi.

“3 YA DA 4 OYUNCU TRANSFER ETMEK İSTİYORUZ”

Yeni dönem öncesi Başakşehir’in transfer periyodunda nasıl bir siyaset izleyeceği hakkında da bilgiler veren genç teknik adam, “Elimizdeki takım güçlü bir takım. Bunu daha da kaliteli hale getirmeye gereksinimimiz var. Oynatmak istediğimiz dominant ve sıkıntı bir oyun var. Bu oyuna alışkanlık göstermiş olan oyuncu kümemiz var. Buna takviye verecek, kalitemizi arttıracak 3 ya da 4 oyuncu içeriye katmak istiyoruz” formunda konuştu.

“İNŞALLAH BİR GÜN FENERBAHÇE’NİN BAŞINDA…”

Emre Belözoğlu, genç bir Fenerbahçeli’nin ‘İleride yine Fenerbahçe Teknik Yöneticisi olmak ister misiniz?’ sorusunu yanıtlayarak, “Fenerbahçe’nin en güç günlerinde, en keyifli günlerinde orada oldum. Daima kendimi oraya ilişkin hissettim. Galatasaray alt yapısında yetiştim, Avrupa kupası kaldırdık. Fakat ben Fenerbahçeli Emre oldum. Hepimizin hayatta hayalleri var. Herkesin ağzında ‘yarım kalan hikaye’ diyorlar. Fenerbahçe benim için hiçbir vakit kıssa olmadı, hayatın kendisi oldu. O yüzden Fenerbahçe bizim için gönlümüzde en hoş yerde ve Allah nasip ederse teknik adamlığım daha da geliştikten sonra gözleri gülen kardeşlerimin yüzlerini güldürmek istiyorum. Bunu yapabilecek gücümüz, kuvvetimiz var. İnşallah bunu yapacağız. Türk futboluna hizmet ederken, inşallah bir gün Fenerbahçe’nin başında sizleri keyifli edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

“ARDA GÜLER’İN YETENEĞİ HİÇBİRİMİZDE YOKTU”

Fenerbahçe’nin genç yeteneği Arda Güler ile ilgili konuşan Emre, çok farklı yeteneğe sahip olduğunu tabir ederek şunları söyledi:

“Arda Güler 15 yaşında, ben Fenerbahçe’de Sportif Yöneticilik yaparken profesyonel sözleşme imzaladık. Ben de çok yetenekli bir oyuncuydum, Tugay Kerimoğlu da çok yetenekli bir oyuncuydu. Arda Turan çok yetenekli bir oyuncuydu. Ancak Arda Güler’de görmüş olduğum yetenek, 16 yaşında hiç birimizde yoktu. Lakin sahip çıkarken onu gerçek beslememiz ve hakikat eğitmemiz gerekiyor. Gelişimini daima bir arada göreceğiz. Ben çok büyük bir futbolcu olacağını ve Avrupa’da ülkemizi temsil edeceğini düşünüyorum.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*