İnsan Vücudu Hakkında İlginç Olduğu Kadar Bilmek İstemeyeceğiniz Kadar Korkunç Bilgiler

İnsan vücudunun ne kadar büyüleyici olduğunu tekrardan fark edeceğiniz bir içerikle karşınızdayız. Bir bilginin beynimize saatte 268 mil hızla gitmesi gibi vücudumuz hakkında öğrenilecek pek çok eğlenceli gerçek olsa da, kendimiz hakkında aslında bilmek istemeyebileceğimiz birçok gerçek de var. Hadi detaylara ?

Kaynak: https://www.boredpanda.com/interestin…

1. Süt dişleri dökülmeden önce bir çocuğun kafatası böyle gözükür ?

2. Bir hız trenine bindiğinizde veya salıncakta hızlı sallandığınızda içinizde oluşan o garip hissin sebebi iç organlarınızın, özellikle de bağırsakların içinizde hafifçe hareket etmesidir.

3. Ayaklarınızla sarımsağın tadına bakabilirsiniz.

Ayak tabanınıza sarımsak sürerseniz 30 dakika sonra sarımsağın tadını ağzınızda hissedebilirsiniz. Sarımsağın içinde hücre zarlarına nüfuz eden, kan dolaşımına geçen ve damak tadınıza ulaşan bir bileşik vardır. Yani sarımsağı ayaklarınızla tadabilirsiniz.

4. Midenizdeki asit, bir metali eritebilecek güçtedir.

5. Aslında hepimiz sadece vücut dediğimiz et bisikletlerini kullanan üç kiloluk beyinleriz.

6. Birini yemek vermeden uyanık kalmaya zorlarsanız, açlıktan ölmeden önce uykusuzluktan ölür.

7. Bir kadının yumurtalıklarında ve bir erkeğin testislerinde dişlerin büyümesine neden olabilen bir tür tümör vardır.

8. Günde yaklaşık 40.000 deri hücresi döktüğümüz için, evinizde gördüğünüz toz, aslında sizin bir parçanızdır.

Bu da demek oluyor ki, başka birinin evinde her nefes aldığımızda, başka birinin 1000’lerce deri pulunu teneffüs ediyor olabiliriz.

9. Beynimiz bize yalan söyleyebilir.

Örneğin başınızı çok hızlı bir şekilde çevirirseniz beyniniz muhtemelen her şeyi işleyemeyecektir. Bu yüzden beyin, yakalayabildiği kadar az bilgiyi alır ve eksik boşlukları kendisi doldurur.

10. Beynin ağrı reseptörleri yoktur.

11. Kadınların leğen kemiği ve doğum kanalı diğer memelilere göre çok dardır. Yani dünya üzerindeki en zor doğumları kadınlar yapıyor.

Bu nedenle doğumu kolaylaştırmak için 1780’de leğen kemiğinin bir kısmını kesmek için elektrikli testereler kullanılıyormuş.

12. Sümük zannettiğiniz şey, beynin basıncı azaltmak için sızdırdığı beyin sıvısı olabilir.

13. Nefes alırken havanın çoğu bir burun deliğinden girip diğerinden çıkar ve birkaç saatte bir burun delikleri rolleri değişir.

14. Stresli olduğunuzda daha fazla kulak kiri üretirsiniz ve bu zamanda üretilen kulak kiri, normalden çok daha kötü kokar.

15. Daha önce plasentofaji diye bir şey duymuş muydunuz?

Plasentofaji, bir kadının doğum yaptıktan sonra çıkan plasentayı yemesidir. Midenizi daha da bulandıralım. Pişirip yiyenler de var, çiğ olarak yiyenler de ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir