iPhone 14’lerde aktivasyon sorunu! Apple’dan karşılık geldi

Apple, geçtiğimiz haftalarda tanıttığı iPhone 14 serisini kimi ülkelerde ön siparişe açtığını duyurdu. Kullanıcılar, iPhone 14 modellerinde aktivasyon sorunu olduğunu bildirdi.

MacRumors tarafından paylaşılan bilgilere nazaran Apple, yayınladığı bir notta “iOS 16 için WiFi ağlarıyla aygıt aktivasyonunu etkileyecek bir sorun mevcut” tabirlerine yer verdi.

APPLE SORUNU DOĞRULADI

ShiftDelete’de yer alan habere nazaran Apple, kullanıcıların sorunu çözebilmesi için birinci suram evresinde Mac’e yahut iTunes ile PC’ye bağlan seçeneğini seçmelerini ve daha sonra bir evvelki ekrana dönüp WiFi irtibatını tekrar denemelerini tavsiye ediyor. Bu sürecin birçok vakit işe yaradığını belirten şirket, sorun giderilene kadar kullanıcıların bu halde deneme yapması gerektiğinin altını çizdi.

Henüz resmi bir düzeltme olmadığını belirten Apple, çalışanlarına bu sorun için tamir kaydı oluşturmamaları gerektiğini duyurdu.

Kurulum esnasında aygıt aktifleştirme meselesini gideren güncelleme yayınlandı. iOS 16.0.01 güncellemesiyle birlikte, mevcut meseleler düzeltildi.

Apple, iPhone 14 modellerinden birini satın alan müşterilerin aktifleştirme sorunu yaşamaması için bir Mac yahut PC ile aygıtlarını direkt iOS 16.0.1’e yükseltmeleri gerektiğini belirtiyor.

Bir takviye dokümanında Apple, yeni ?iPhone 14? ve ?iPhone 14 Pro? müşterilerine, yeni iPhone’larını iOS 16.0.1’e güncelleyene kadar “iMessage ve FaceTime etkinleştirmeyi tamamlayamayabilir” diyor.

Şirketin mevcut problemleri ne vakit ortadan kaldıracağı şimdi bilinmiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*