İstanbul’da yavru aslan Alex’in banyo yaptı anlar ilgiyle izlendi

İstanbul’un Çekmeköy ilçesindeki bir hayvanat bahçesinde bulunan 3 aylık yavru aslan Alex, vatandaşların ilgi odağı oldu.

Alex’in haftalık banyosu öncesi ziyaretçiler ile bir ortaya gelen aslan, 7’den 70′ her yaştan ziyaretçi tarafından sevildi.

Ziyaretçiler, yavru aslan Alex ile fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Ardından bakıcısı tarafından bebek şampuanı ile titizlikle banyosu yaptırılan yavru aslan Alex, yüzlerce ziyaretçi tarafından ilgi ile izlendi.

Renkli manzaralar ortaya çıktı

Vatandaşların ağır ilgi gösterdiği yavru aslanın banyosu, bilhassa çocuk ziyaretçiler tarafından ilgiyle takip edildi.

Küçük çocukların yavru aslan ile korkmadan birlikte vakit geçirmeleri ise renkli imajlara sahne oldu.

O anlar dron ile görüntülendi

İHA’nın haberine nazaran; öte yandan Yavru aslan Alex’in banyo ritüeli havadan dron ile görüntülendi.

“Kediden bile yumuşacıktı”

Ailesi ile hayvanat bahçesine geldiğini ve hayvanları çok sevdiğini söyleyen çocuklardan Duru Aydemir, “Annem, babam ve kuzenlerimle geldim. Bence yavru aslan çok hoştu, çok tatlıydı.

Ben her hayvana bayılıyorum çok minnoşlardı. Dediğim üzere çok tatlıydı, yavru aslanı elledim. Bizim konutta bir kedi var, kediden bile yumuşacıktı.” dedi.

“Göz yakmayan şampuan olduğunu görünce çok sevindim”

Yavru aslanın göz yakmayan şampuanlar ile yıkandığını belirten çocuklardan Zuhal Memişoğlu “Açıkçası çok keyifli oldum. Zira yavru aslanı birinci kez banyo yaparken şirin ve keyifli olduğunu gördüm. Bilhassa de göz yakmayan şampuan olduğunu görünce çok sevindim.

diye konuştu.

“Yavru aslanı ilk kez görüyorum”

Almina Yıldız ise “Çok hoştu, çok heyecanlandım. Çok hoş bir yavruydu. Daha evvel çok aslan görmüştüm. Fakat yavru aslanı hiç görmemiştim, birinci sefer görüyorum.” ifadelerini kullandı.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*