Karadeniz gazı için müjdeli haber! TPAO: Muvaffakiyetle tamamlandı

Türkiye Petrolleri Anonim İştiraki (TPAO)’nun toplumsal medya hesabı Twitter’dan Karadeniz’deki gaz keşfi ile ilgili değerli bir paylaşım daha yapıldı. TPAO’dan yapılan kelam konusu paylaşımda şu sözlere yer verildi:

Karadeniz gazının üretimi için çalışmalarımız sürüyor. Sakarya Gaz Alanı’nın ana denetimini sağlayacak kordon bağı sınırı ekipmanının testleri ve gemi alt güvertesine sarımı Norveç’te tamamlandı. Ekipman, Filyos Limanı’na gerçek seyirde. Pruvası neta olsun…

YENİ KEŞİFLER İÇİN AĞIR ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Geçtiğimiz günlerde doğal gaz arama ve çıkarma faaliyetlerini kıymetlendiren TPAO Genel Müdürü Alım, ‘Türkiye, artık Karadeniz baseninde yaptığı çalışmalarla birlikte hem operasyonel kabiliyetini herkese, dünyaya, dünya güç bölümüne ispatlamış ve geliştirmekte olan bir ülke pozisyonunda.’ dedi. Alım, ‘Karadeniz’in her köşesini adım adım tarayacağız ve kazıyacağız.’ açıklamasında bulunmuştu.

KARADENİZ’İN HER KÖŞESİ TARANACAK

Barbaros Hayrettin Paşa gemisinin, Karadeniz’in orta ve doğu kısmında kalan sismik açıkları tamamlamak üzere vazifesine devam ettiğini belirten Melih Han Alım, şunları kaydetmişti:

“Bu çerçevede biz Karadeniz’in tamamını bir üstün basen olarak ele alıyoruz. Zati bugünkü toplantının gayelerinden birisi de bu olgu üzerinde fikir alışverişinde bulunmak. Bütün bu süreci anlamak için, jeolojiyi anlamak için aslında sismik çalışmalara gereksinim var. Barbaros Hayrettin Paşa gemimiz bu sismik çalışmaları ikmal etmek üzere görevlendirilen gemilerden bir tanesi. Bir başkası de Oruç Reis gemimiz. Oruç Reis gemimiz de kabiliyetleri geliştirilerek Akdeniz’de yeni misyonlara yönlendirilmek üzere hazırlanıyor. Yakın bir tarihte onun da misyon müddeti tekrar başlayacak.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*