Kim Min-Jae kazandırdığı parayla Fenerbahçe’yi ihya etti!

2021 Ağustos’unda 3 milyon Euro’ya Çin’in Beijing Guoan takımından transfer edilen Güney Koreli stoper, 19.5 milyon Euro’ya Fransız takımı Rennes’e transfer oldu. Eski teknik yönetici Vitor Pereira’nın tavsiyesiyle alınan Kim Min-Jae, böylece 1 yıldan daha kısa sürede Fenerbahçe’ye 6 kattan fazla para kazandırdı.

TRANSFERLERİN PARASINI ZİYADESİYLE KARŞILADI

Türk futbol tarihinin en değerli ihracatları ortasına giren Kim’in satışından gelecek para, yapacağı transferler için mali kaynak arayışında olan sarı lacivertli kulübe tam manasıyla ilaç oldu. Bu yaz takımına kattığı futbolcuların bonservislerine toplam 8 milyon 750 bin Euro (Lincoln Henrique 3.5 milyon Euro, Willian Arao 3 milyon Euro, Emre Mor 2 milyon Euro, Tiago Çukur 250 bin Euro) Fenerbahçe, bu sayının 2 katından fazlasını Kim’in satışından elde etti.

ALİ KOÇ PERİYODUNDA 96 MİLYON EURO

Fenerbahçe’de kaldığı müddette defansın vazgeçilmez ismi olan Kim Min-Jae, oynadığı 39 resmi maçın 38’inde birinci 11’de alana çıktı. Vitor Pereira periyodunda 3’lü savunmada istikrarlı bir halde vazife yapan Güney Koreli stoper, Portekizli hocanın yerine gelen İsmail Kartal’ın 4’lü sisteminde de birebir başarıyı tekrarladı. Başkanlıkta 4. yılını dolduran Ali Koç devrinde Fenerbahçe’nin futbolcu satışından kazandığı para 77.25 milyon Euro’ydu. Kim’in satışının resmileşmesiyle birlikte bu sayı 96 milyon euroyu aşacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*