MSI yeni bilgisayarını tanıttı! Bu sefer oyuncular için değil

MSI, bugün yeni all in one bilgisayarı Modern AM272P modelini tanıttı. Dışarıdan bir monitörden farksız gözüken bu cihaz, aslında içerisinde güçlü bir bilgisayar barındırıyor. İlk versiyonu geçtiğimiz yıl pandemi ile birlikte geldi. Hatta evden çalışanlar için özel tasarlandığı belirtilmişti. Bu yıl ise tüm özellikleri güncellenerek piyasaya çıktı.

MSI Modern AM272P tanıtıldı: Özellikleri ve fiyatı!

Bu yıl yenilenen özellikleriyle karşımıza çıkan MSI Modern AM272P, 611.75 mm x 194.68 mm x 561.48 mm boyutlarında. Cihazın ağırlığı ise 7.42 kg. Tabii buna standı da eklersek 10 kiloya çıkıyor. Ekran tarafına baktığımızda ise 27 inç boyutunda FHD çözünürlüğünde IPS bir panele sahip olduğunu görüyoruz.

Bilgisayarın 2 farklı işlemci seçeneği ile satışa sunulduğunu görüyoruz. Bunlar da Intel Core i7-1260P ve Intel Core i5-1240P. Grafik performans tarafında ise bu çip ile birlikte gelen Intel Iris Xe Graphics’e yer veriliyor. Yani harici bir kart bulunmuyor.

Dolayısıyla dahili GPU kullanan laptoplar ile benzer oyun performansı sergileyecektir. Fakat asıl işlevinin bu olmadığını, yani oyun üzerine tasarlanmadığını tekrar belirtelim. Zira şirketin söylediğine göre bu cihaz iş yerleri ve çalışanlar için üretkenlik ile verimlilik gözetilerek tasarlandı.

Bilgisayarın üzerinde 6 adet USB, HDMI ve Ethernet girişleri de dahil olmak üzere toplamda 8 bağlantı noktası bulunuyor. Ayrıca dahili olarak 2 adet 2.5W’lık hoparlör ile birlikte geliyor. Buna ek olarak Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.2 kablosuz bağlantı seçenekleri de bulunuyor.

Fiyat tarafına gelecek olursak, laptoplar ile benzer bir etikete sahip olduğunu görüyoruz. Cihazın Intel Core i7-1260P işlemcili modeli için açıklanan satış fiyatı 1.150 dolar. Intel Core i5-1240P’li versiyonu ise henüz belli değil.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*