Türkiye Barolar Birliği heyeti Anıtkabir’i ziyaret etti

TBB’den yapılan açıklamaya nazaran, Av. R. Erinç Sağkan, idare, disiplin ve denetleme konseyi üyeleri ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı. Hürmet duruşunda bulunulmasının akabinde Misak-ı Ulusal Kulesi’ne geçen Sağkan, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Türkiye Barolar Birliği Lideri Sağkan, deftere şunları yazdı:

“Büyük Atatürk, 170 bin avukatı temsil eden barolarımızın çatı örgütü Türkiye Barolar Birliği’nin seçilmiş heyetleri olarak, kuruluşumuzun 53. yılında, varlık nedenimiz olan büyük emanetini taşımanın sorumluluğu ve heyecanıyla huzurundayız.

Barışın ve refahın lakin demokratik ve laik hukuk devletlerinde karar sürebileceğini gören büyük dehanla bize maksat olarak gösterdiğin; haklarını özgüvenle kullanan, kanun önünde eşit ve onurlu yurttaşların yaşadığı bir Türkiye’yi inşa etme mefkuresini gerçeğe dönüştürmekte kararlıyız.

Aklın ve bilimin ışığında, görkemli bir hukuk ihtilali üzerine kurduğun, kimsesizlerin kimsesi Türkiye Cumhuriyeti’nin, cübbelerinde ilik taşımayan bağımsız hak savunucuları olarak, hiçbir yurttaşı adalet arayışında yalnız ve savunmasız bırakmayacağımıza aziz hatıran önünde bir sefer daha kelam veriyoruz.

Her geçen gün büyüyen hasret, sevgi, şükran ve saygılarımızla…”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*