Ukrayna Devlet Lideri Zelenskiy’den “destek” talebi

Zelenskiy, çevrim içi görüntü konferans ilişkisiyle, Kanada genelindeki 11 farklı üniversitenin öğrencilerine hitap etti.

Ülkeler ve toplumlar ortasındaki aralıkların, internet üzerinden azaltılabileceğini kaydeden Zelenskiy, “Bizim için internet bir cins silah zira neler olduğunu bu sayede gösterebiliyoruz. Bilgi, bazen birtakım silah cinslerinden daha büyük bir darbe vurabilir” dedi.

Zelenskiy, bilginin bilhassa internet ve sosyal medya sayesinde Ukrayna için güçlü bir silah olduğunun kanıtlandığını söz etti. Ülkesinin Rusya’nın işgalinden yaklaşık dört ay sonra da demokrasiye bağlılığını sürdürdüğünü hatırlatan Zelenskiy, “Özgür ve demokratik bir gelecek için her şeye karşın galip geleceğiz.” diye konuştu.

Volodimir Zelenskiy, insanları çabaya ve memleketler arası toplumu ise yardımları devam ettirmeye çağırarak, “Silahlara, finansal ve insani takviyeye gereksinimimiz var. 7/24 kalıcı yaptırım baskısına muhtaçlığımız var. Bunu ne kadar tekrar edersem edeyim, savaş devam ederken asla çok fazla söylemiş olmayacağım.” sözlerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*