VİOP’ta endeks kontratı güne yükselişle başladı

Ağustos vadeli endeks kontratı, en yüksek 3.012,00 puanı görmesinin akabinde evvelki olağan seans kapanışının yüzde 0.3 üzerinde 3.006,00 düzeyinden süreç görüyor.

Dün alıcılı bir seyir izleyen endeks kontratı, olağan seansı yüzde 0.5 artışla 2.997,00 puandan tamamladı. Endeks kontratı, akşam seansında da yükselişini sürdürerek 3.002,50 puana çıktı.

Analistler, beklentilerden güzel gelen şirket finansal sonuçları ve makroekonomik datalarla global hisse piyasalarında olumlu bir seyir izlendiğini söz ederek, bugün ABD’de açıklanacak istihdam raporundaki bilgilerin oynaklığı artırabileceğini söyledi.

ABD’DE TEKNİK RESESYON

ABD’de açıklanan ikinci çeyrek büyüme verisinin teknik resesyona işaret etmesinin akabinde makroekonomik dataların ehemmiyetinin arttığını aktaran analistler, bu kapsamda, istihdam raporunda yer alan tarım dışı istihdam, işsizlik ve ortalama saatlik çıkar bilgilerinin yatırımcıların odağında yer aldığını bildirdi.

Piyasa beklentilerine nazaran, tarım dışı istihdamın 250 bine yavaşlaması, işsizlik oranının yüzde 3.6’da sabit kalması ve ortalama saatlik yararların aylık yüzde 0.3 artması öngörülüyor.

Analistler, teknik açıdan endeks kontratında 3.020 ve 3.090 düzeylerinin direnç, 2.890 puanın dayanak pozisyonunda olduğunu kaydetti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*