WhatsApp iletilerin herkes için silindiği süreyi artırıyor

WhatsApp birinci olarak 2017’de bir küme sohbetinde herkes için bildirilerinizi silmenize izin verme özelliğini tanıtmıştı. Başlangıçta iletilerin herkes için silinmesinde sadece sekiz dakika müsaade veriliyordu. Lakin gelen reaksiyonlar üzerine bu müddet 1.13777778 saate çıkartıldı. Geçen yıl, uygulamanın bu hududu üç aya kadar uzatacağına dair söylentiler olsa da güncelleme hiçbir vakit yayınlanmadı. 

WABetaInfo’da yer alan habere nazaran WhatsApp’ın en son v2.22.15.8 beta sürümünde birtakım kullanıcılar için gönderilen bildirileri silme vakit hududunu 2 gün 12 saate çıkartıldı. Telegram’da ise kullanıcılarının gönderilen iletileri 48 saat içinde silmesine müsaade veriliyor. WhatsApp yeni güncelleme ile Telegram’a kıyasla 12 saat daha fazla iletileri herkes için silmeye müsaade verecek.

Yeni güncelleme kullanıcılara kademeli bir biçimde sunulacak. Sohbetlerde herkes için ileti silmeye müsaade verilen mühletin artırıldığını rastgele bir konuşma üzerinden deneyerek test edebilirsiniz.

WHATSAPP KÜME YÖNETİCİLERİ İSTEDİĞİ HER İLETİSİ SİLEBİLECEK

WhatsApp’ın iletileri silmek için üzerinde çalıştığı tek güncelleme bu değil. WhatsApp tarafından küme yöneticilerinin kümedeki herhangi bir bireyden bildirileri başka üyelerden de silmesine müsaade veren bir özelliğin de geliştirilme evresinde olduğu açıklandı.

KAYNAK: HABER7

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*