Counter-Strike, Unreal Engine 5 ile yeniden hazırlandı!

Unreal Engine 5 bir süredir klasik oyunları yeniden düzenlemek için kullanılıyor. Daha önce GTA ve Max Payne gibi yapımları Unreal Engine 5 ile yeniden tasarlayan konsept çalışmaları, şimdi de Counter-Strike’ı ele aldı. Sevilen Counter-Strike Italy haritası Unreal Engine 5 ile elden geçirildi.

Counter-Strike Italy haritası Unreal Engine 5 ile nasıl görünüyor?

Counter-Strike’ın ikonik haritası Italy, son Unreal Engine 5 konseptiyle merak uyandırıyor. Bir konsept çalışması kapsamda yenilenen harita; üst düzey ışıklandırma, doku ve atmosferik efektleriyle oyunculardan tam puan almayı başardı.

Video aynı zamanda Counter-Strike’ın UE5 ile yeniden yapılma potansiyeli hakkında tartışmalara yol açtı. Yakın zamanda Counter-Strike 2 güncellemesi sunulmuş olsa da, grafik kalitesi açısından üst düzey bir atılım olmadığını belirtmek gerekiyor.

Unreal Engine 5 ile yeniden hazırlanacağı söylenen diğer oyunlar arasında Tony Hawk’s Underground ve Resident Evil 1 yer alıyor. The Legend of Zelda: Ocarina of Time gibi ünlü klasiklerin de bağımsız geliştiriciler tarafından UE5 ile yapılacağı bildirildi.

Bu konsept çalışmaları dikkat çekici olsa da, resmi bir ürün olmadığını hatırlatmak gerekiyor. Yani stüdyolar, Unreal Engine 5’e geçiş yapmadığı sürece ikonik oyunların yeniden yapılmış versiyonlarını görmemiz mümkün değil.

Bir süre önce The Surge gibi aksiyon RPG yapımlarıyla tanınan Deck13, yeni oyunlarını UE5 ile yapacağını duyurdu. Bu The Witcher serisinin yapımcısı CD Projekt Red ise bazı zorluklarına rağmen UE5’i kullanmak için çalıştığını belirtti.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir