İzmir’deki Evi Cayır Cayır Yanan İbrahim Tatlıses’ten Site Sahiplerine Yürek Burkan Yakarış

Usta sanatçı İbrahim Tatlıses son dönemlerde sahip olduğu evler yüzünden mahkeme mahkeme gezmek durumunda kalıyor. Torunu ile yaşadığı ev davasını yanı sıra 1.5 ay kadar önce İzmir’deki evi yanan Tatlıses, sosyal medya hesabından isyan ederken ‘5 kuruş vermem’ diyerek site sahiplerine seslendi.

Usta sanatçı İbrahim Tatlıses son günlerde magazin gündeminin en çok konuşulan isimlerinden biri haline geldi.

Geçtiğimiz akşam aradan 20 yıl geçtikten sonra Köln’de konser veren Tatlıses’in hayranlarıyla buluştuğu anlar sosyal medyada çok konuşulmuştu. 3 saat boyunca sahne alan şarkıcı, ‘En son buraya geldiğimde, aranızdan bazıları daha doğmamıştı. 20 küsur seneden sonra sizleri burada yine karşımda görmek beni çok mutlu etti. Bu gece çok güzelsiniz.’ diyerek duygularını paylaşmıştı.

Bunun yanı sıra Tatlıses’in çocukları ve torunları ile olan davaları da gündemi son derece meşgul ediyor.

Son dönemde özellikle İdo Tatlıses ve Dilan Çıtak Tatlıses ile olan yakın ilişkisi gözlerden kaçmazken, geçtiğimiz haftalarda kızı Çıtak bu konuda sürekli babasının gölgesi altında kaldığını söyleyerek isyan etmişti hatırlarsanız.

Bir diğer yandan da küs olduğu çocuğu Ahmet Tatlıses’in oğlu, yani İbrahim Tatlıses’in torunu Mert Tatlıses’in kendi evini işgal ettiğini söyleyerek mahkemeye gitmesi de gündem olmuştu.

Ahmet Tatlıses’in oğlu Mert Tatlıses’in, dedesi İbrahim Tatlıses’in evinde beş yıldır oturduğu ve evin Dilan Çıtak Tatlıses’e verilmesinin istendiği gündem olmuştu. İbrahim Tatlıses’in avukatı Yağız Karadenizli tarafından şu açıklama yapılmıştı:

‘Müvekkil, sağlığına kavuşmasının ardından İzmir’e yerleşmiştir. Bu süreçte de bu taşınmazın torunu Mert Tatlıses tarafından işgal edildiğinden habersizdir. Kızı Dilan Çıtak Tatlıses’in bu evde oturmasını arzu etmiştir. Ancak evin Mert Tatlıses tarafından işgal edildiğini öğrenmiştir.’

Ev davası sürerken bir diğer yandan İbrahim Tatlıses’in İzmir Narlıdere’de bulunan evi, 1.5 ay önce cayır cayır yanmıştı.

Folkart isimli ünlü sitede yer alan bina alevler içinde kalmıştı. Yalnızca Tatlıses’in evinin olduğu bina değil, neredeyse tüm site çıkan yangında büyük hasar almıştı.

İbrahim Tatlıses olaydan aylar geçtikten sonra konunun hala kapanmadığının altını çizmek adına paylaşımda bulundu.

Sosyal medya hesabından isyan eden türkücü evin yanmasının ve maddi açıdan zarar almasının değil, içindeki maddi eşyaların yanmasının kendisine acı verdiğini paylaştı.

“Benim gençliğim yandı. 45 senede aldığım ödüllerim yandı. 5 kuruş vermem.”

Siteyi yapanlara isyan eden türkücü, bu olayın ardından sorumluların hala para kazanma derdine düştüğünü söyleyerek kendisinin ‘5 kuruş’ vermeyeceğini dile getirdi.

‘Herkes geçmiş olsun eviniz yanmış’ ben diyorum ‘Evimiz yansa iyi benim gençliğim yandı, 45 senede aldığım ödüllerim yandı. evdeki 5 sene vergi rekortmeni olup aldığım ödüller yandı. Hala siteyi yapanlar suçlu olduğu halde, maliklerden nasıl para alırızın peşinde ! Ben 5 kuruş vermem.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir