Özal, Demirel, Sezer ve Gül tıpkı Erdoğan gibi “Türkiye Cumhurbaşkanı” unvanını kullanmış

14-28 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen Cumhurbaşkanı ile 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde sarsıcı bir mağlubiyet daha haznesine yazdıran muhalefet, koltuklarını korumak ve başarısızlığı perdelemek için algı ve sahte siyasetine kaldığı yerden devam ediyor.

YALAN, ÇARPITMA VE MANİPÜLASYON YİNE GERÇEĞE TOSLADI

Ezici seçim hezimetini hazmedemeyen muhalefet ve destekçileri, şimdi de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın biyografisinde her zaman yazılı olan “Türkiye Cumhurbaşkanı” ibaresi üzerinden hakikati çarpıttı.

Erdoğan, mazbatasında “Türkiye Cumhurbaşkanı” ifadesi olduğu için sosyal medyadaki muhalifler ve fonlanan sokak trolleri tarafından bir anda hedef gösterildi.

Önceki ve kendilerinden gördükleri Cumhurbaşkanlarının kullandığı unvanlara bakıldığında, gerçeğin itibarsızlaştırılması üzerinden senaryo siyasetine soyunan bu güruh tekzip ediliyor.

ERDOĞAN’IN HALEFLERİ DE TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI UNVANINI KULLANMIŞ

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Nejdet Sezer ile 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de Türkiye Cumhurbaşkanı unvanını kullandığı görülüyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir