Özel’den İmamoğlu’na ziyaret… ‘En büyük güvencem İstanbul İttifakı’

CHP lideri Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul’da bir araya geldi.

CHP genel başkanı olarak İBB’ye ilk ziyaretinin olduğunu belirten Özel, “Aynı zamanda Ekrem İmamoğlu yeniden İBB Başkanı adayı olarak göstereceğimizi açıklamamızdan sonraki ilk ziyaretim. Biz beş yıl İstanbul’u ona emanet etti. Emanete çok iyi baktı, bizi gururlandı. Şimdi İstanbul’u seven herkesi bir kez Ekrem başkana emanet ediyoruz. Yolu açık olsun.” dedi.

“İZMİR VE DİĞER ŞEHİRLER İÇİN ANKETLERİ YAPIYORUZ”

Aday belirleme süreci hakkında konuşan Özel, “Sekiz şehirde anketler sürüyor. Sonuçlar geldikten sonra açıklamalar olacak. Sayın Başkanı dün aradım. Sayın Özlem Çerçioğlu’nun da onayıyla açıklama yapmayı doğru buldum. İzmir ve diğer şehirler için anketleri yapıyoruz. Aday belirleme süreci nasıl gerekiyorsa öyle tamamlanacak.” dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile görüşme konusuna değinen Özel, “Randevu talebini geri çevirmemiz mümkün değil. Yaşadığımız olaylarla nedeniyle bu hafta görüşemedik. Önümüzdeki hafta görüşeceğiz.” dedi.

İMAMOĞLU’NDAN ÖZEL’E TEŞEKKÜR

İmamoğlu ise şöyle konuştu:

“Sayın genel başkanımızı Saraçhane’de İstanbulluların evinde ağırlamaktan çok mutluyum. Dün şahsıma görev tebliğ eden genel başkanımıza ve, PM’mize teşekkür ediyorum. 31 Mart 2024 itibariyle İstanbul halkıyla 2019’da birlikte temelini attığımız İstanbul İttifakı’nın daha güçlü bir biçimde hem devam eden projelerimizi hem de yeni ve daha güçlü projeleri İstanbullularla buluşturacağız. Bugün genel başkanımızı bu duygularla misafir ettik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir