Şehitlerimizin aynı sofradaki fotoğrafı yürekleri burktu. Bir fotoğraf 4 şehit

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde, 22 Aralık Cuma günü terör örgütü PKK’nın saldırısında 6 kahraman askerimiz şehit oldu.

Şehit askerlerimizin, saldırıdan önceki, yakın tarihli video ve fotoğraflarına dair sosyal medyada yapılan paylaşımlar da yürekleri dağlıyor.

Kahraman Mehmetçiklerimizin yakın zamanda çekildiği anlaşılan yemek sofrasındaki fotoğrafı yürekleri burktu.

Fotoğrafta, şehitler Teğmen Ramazan Günay, Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı, Piyade Sözleşmeli Er Yasin Karaca ve Piyade Sözleşmeli Er Emre Taşkın’ın birlikte aynı sofrada yemek yedikleri görülüyor.

‘Bir fotoğraf 4 şehit‘ notuyla paylaşılan fotoğrafın paylaşımında, “Ey Türk çocuğu, senin ve yurdun için can veren ulu şehitlerini unutma” mesajı da yer aldı.

KOMUTANININ PAYLAŞIMI YÜREKLERİ DAĞLADI

Önceki gün memleketi Kırıkkale’de son yolculuğuna uğurlanan 23 yaşındaki Piyade Sözleşmeli Er Semih Yılmaz’ın daha önce görev yaptığı yerdeki komutanının sosyal medya paylaşımı yürekleri dağladı.

Komutanı, şehit Yılmaz ile deprem bölgesinde beraber görev yaptıklarını ve bölgeye gitmek için nasıl can attığını ifade etti.

23 yaşındaki şehit Piyade Sözleşmeli Er Semih Yılmaz’ın komutanının paylaşımı şu şekilde;

“Şehidimiz Semih daha önce görev yaptığı yerde benim askerimdi. Birlikte deprem bölgesinde günlerce görev yaptık. Orada yaptığı işten hep gurur duyardı ama sürekli yanıma gelip ‘Komutanım ben bölgeye gitmek istiyorum’ derdi.

Bölgeye gidebilmek için de dilekçesini vermişti. Uzun yapılı bir çocuktu, kolay kolay bir yere sığdıramazdım onu, şimdi tabuta sığdı. Bölgeye gidebilmek için bütün şartlarını zorladı, en sonunda ataması çıktığında koşarak yanıma geldi ‘Komutanım gidiyorum sonunda’ diyerek gülüyordu. Meğerse şehadete gülüyormuş aslanım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir